Leden 2016

maturita? co to je?

8. ledna 2016 v 17:29 | Májuš |  • Deníček

Dlouho jsem nenapsala žádný článek, haha. Nebyl čaas a ani nebylo o čem psát. Teď už to je lepší, i když teda.... No zkrátka - maturitní ročník. Jelikož jsem byla za celé čtyři roky neskutečně lenivá a říkala jsem si "Však co číst maturitní četbu, to zfouknu před maturitou." Jo jasně. Haha. Asi jsem tenkrát snídala vtipnou kaši. Už jich mám 7 přečtených, takže mi jich chybí 13. Už jenom 13, juchů! Maturitní otázky už mám vytisklé, už jen se to naučit.

První týden v únoru máme jarní prázdniny, pro nás, čtvrťáky, kolečkové prázdniny. Kdo není na veterině v Kroměříži, nezná výraz "kolečkové prázdniny". Pokud chcete, vysvětlím vám to. Máme předmět - laboratorní technika. Ve třeťáku jsme brali moč a krev, toto pololetí bereme laboratorní zvíře. Jde o to, že u každého tématu máme několik 10x, co musíme umět jako když bičem mrská. To znamená, že u moči musíme umět 10x polynurie; 10x anurie; 10x oligurie; atd. Bude to sranda, jelikož mám na každých 10x 10 vteřin. To budou teprv lítat pětečky, juchů! :-D Ale zas je to příprava na maturitu. Jo to bude ještě prdel. Oficiálně už z ničeho nepropadám, juchů! Ale čtverek, ty budou minimálně 2. Sere mě to, ale vím, že je to moje chyba, že jsem se dostatečně nepřipravovala na testy.

Btw: dneska jsem se byla podívat na DOD Mendelky. No super! Chci tam jít. Berou 120 uchazečů bez přijímaček, podle průměru vysvědčení. V tu ránu jsem si uvědomila, že jsem fakt kráva, že jsem se líp neučila. :-D Ale tak snad to vyjde, musíte držet palečky!