Březen 2012

Myself. Who I Am?

31. března 2012 v 19:16 | Májuš |  • Téma týdne

Téma týdne je "Já". Ale kdo je Já? Kdo vlastně jsem?


Jsem obyčejná holka, která miluje zvířata, hudbu, kytaru a svou rodinu. Občas jsem sobecká. A kdo ne? Hlavně když jde ve škole o úkoly - většinou je mám, ale nechci je dávat nikomu opsat. Jo, jsem sobec. Ale jsem na to hrdá. Taky jsem děsně lína. No řekněte - chtělo by se vám v pátek po vyčerpávajícím těláku ještě něco dělat? Mně teda ne. Jsem namyšlená. Haha, taky jsem se tohle o sobě párkrát dočetla a doslechla. No co už. Když si to někdo myslí, ať si to klidně myslí. Ale jsem toho názoru, že člověk by měl nejdřív pořádně poznat a pak teprve posuzovat.


Miluji hudbu a tanec. Tancuji každý pátek v N-Yoj a hudbu poslouchám každý den ve sluchátkách a nevnímám svět. Je mi fajn. Jsem často náladová - ano, to souhlasí. Někdy mě dokáže vytočit jakákoliv pi*ovina a jindy bych se vysmála učitelce do xichtu když na nás řve. Jsem perfekcionistka. Když něco dělám, mám pocit, že to musím udělat na 100% a musí to být dokonalé. Nevím proč, jsem taková už od malička. Vždycky jsem chtěla být lepší než ostatní. Známí říkají: "To dáš! Ty na to máš! Máš na to!". A když na to teda mám, tak proč nebýt nejlepší? Prostě jsem snaživec. Velikej snaživec.


Baví mě matika. Nehorázně moc mě baví. Ráda počítám rovnice a nerovnice. Vidím v tom logiku, narozdíl od jiných předmětů. Nebaví mě jen tehdy, když mi nejde, haha. Baví mě hraní na kytaru. Můj největší osobní úspěch je, že jsem se naučila Falling Slowly nebo Green Sleeves. Miluji svého psa. Všechny 3 psy. Miluji rodinu. Miluji přátele. Ráda bych se dostala do Kroměříže na veterinu. Doufám, že to vyjde.

Ano, taková jsem já. Obrázek si každej udělejte sami. :)


brigáda? konečně.

31. března 2012 v 8:08 | Májuš |  • Deníček

Ahoj.. Možná jste si všimli, že už teď moc nepíšu. Je to tím, že prostě teď nějak nemám co psát, nic se neděje. Jo, Kuba furt blbne, o tom bych mohla napsat klidně i slohovky do školy na 4 stránky, ale tenhle blog je hlavně o mně. Prostě chci napsat něco, co se bude týkat hlavně mě. Je to autorský blog.. Takže až se bude dít něco zajímavýho v mém životě s čím se budu chtít svěřit, tak určitě očekávejte článek. Jen bohužel nevím kdy, ale budu doufat, že brzy.

Dneska si za chvilu (v 9) jdu vyřizovt brigádu na léto, už se mc těším, juchů. Konečně budou penízky.. Určitě nebudu pak miliardářka:D, ale tak na střední se peníze vždycky hodí, ne? :))


Doporučuji vám poslechnout si tyhle písně.. Jsou opravdu moc krásné :))

29.3. /*Here I am.

29. března 2012 v 20:02 | Májuš |  • Deníček

Čaute. Teď se směju. O 106. Kuba je nadrženej jak hovado, pořád tu chce taťkovi ojíždět ruku. Já z toho nemůžu.. :'DD ALe kdybyste to viděli.. No to je za moc.. :'DD

Jinak dneska ve škole fajne.. Zempl 1 z písemky (juchůůů), učila jsem se! Tak aspoň to k něčemu bylo.. Matika písemka - taky za 1 :)) Matiku prostě miluju.. Víte co? Hodně lidí mi říká, že když mám ráda matiku, tak bych měla mít ráda i fyziku a chemii. Jako je fakt, že chemii mám TEĎKA celkem ráda, protože mi jde, že ano.. Ale fyziku tu teda vůbec, tak nevím, no. Dneska celej den prochlámanej - jak jinak..

Doma jsem se mazlila s Kubou, je to prostě zlatíčko.. Udělala jsem pár úkolů, dodělala ročníkovku (konečně!) a pak jsem se koukala na telku. Bože, jak já ty Odložený případy miluju! Nejlepší seriál, jakej znám.. :'] Před chvilou jsem byla s Kuboušem běhat, byla to celkem sranda. Ne moc daleko (ne že by to neuběhl, já bych to neuběhla!:D), ale za to pořádně. On je k sežrání.. Ještě, že jsem vegetarián! :')* Ale byl teda zasviněnej jak hovado, tak jsem ho musela rychle a pořádně umýt. Aspoň teď hezky voní.. :']


Menší povídka.

27. března 2012 v 9:18 | Májuš |  • Deníček

Večer mě napadlou spousta věcí, tak jsem si to všechno sepsala a vytvořila z toho příběh. Vím, nejsem tvořivé střevo a je to nic moc, ale snaha byla. Příběh je VYMYŠLENÝ a nikomu bych ho nepřála.


VZPOMÍNKY NAVŽDY ZŮSTANOU

Podzimní dny bývají často depresivní, ani tento den nebyl výjimkou. Po tváři jí stékaly slzy. Nikdo nevěděl proč, nechtěla to nikomu říct. Rodina ji zanedbávala a dělala z ní služku. Pořád jen "Kláro sem, Kláro tam, Udělej tam to." Kamarády neměla. Vždy po nich toužila, ale nikdy je neměla. Nejlepší kamarádku měla akorát ve školce a ta se 2 roky na to odstěhovala. Klára byla sama. Nevěděla kudy kam. Po ulicích chodila jako duše bez těla a její bledou tváří vyčnívaly kosti. Neměla hlad, nechtěla nic jíst.

Ve škole byla neoblíbená. Byla to typická tichá myška. Nebyla škaredá, ba naopak, byla svým způsobem krásná, ale nikdo se s ní nebavil. Chybělo jí sebevědomí na to, aby se jim mohla vysmát. Po tváři jí opět stékaly slzy. Zavřela oči. "Nespi!" Probudil ji křik učitelky. Ale učitelka nepochopila, že Klára nespí. Měla zavřené oči, protože brečela. V hlavě se jí honilo milion šest myšlenek, ale všechny měly něco společného. V Klářiných vzpomínkách bylo vždy něco, co ji dokázalo rozplakat a zabolet u srdíčka.

Byly to vzpomínky na dětství. Na to krásné dětství, kdy ještě byla její rodina úplná. Teď už žije s úplně cizími lidmi. Vzpomínala, jak ji tatínek houpával na kolenou a říkal jí básničky o zvířátkách. Maminka jí dělávala horké kakao a mazala vánočku tak, jak to uměla jen ona. Prostě dokonalá rodina, tedy až do jedné osudné noci. Byl pátek a Klára měla mít sedmé narozeniny. Její tatínek byl celé odpoledne v práci a na nákup vybraného dárku neměl čas. Večer, když už bylo po Večerníčku, Klára čekala, že tatínek každou chvíli přijde. Ale marně čekala. A už se nikdy nedočkala. Tu noc zemřel její otec v nemocnici na vnitřní krvácení. Byl unavený z práce a za volantem usínal tak, že neviděl kamion jedoucí proti němu. V jeho autě se našel velký plyšový medvěd a kupa sladkostí..

Klára ale neplakala kvůli tomu. Mrzelo ji to, ale věděla, že jí vzpomínky vždycky zůstanou a nikdo jí je nevezme. Plakala kvůli tomu, že jí její nevlastní čtyřroční bratr (od matčinýho přítele syn) nůžkami rozstříhal medvěda, zatím co byla Klára ve škole. Malé děti si chtějí hrát, to se ví. Ale byla to jediná hmotná vzpomínka, která jí zbyla po milovaném tátovi.

Zdroj oddělovače: Google.com

La la, la la la.

26. března 2012 v 19:23 | Májuš |  • Deníček

La La La. Zítra píšu písemku z němčiny. La La La. Vůběc to neumím, nezájem. Akorát si to ve škole přečtu. Je mi jedno, jesti z toho dostanu kouli. Už mě to nezajímá. Když chce být nespravedlivá, tak já na to budu srát a tečka.

Barvení vlasů.

23. března 2012 v 20:16 | Májuš |  • Deníček

Čauky. Dneska jsem si barvila hlavu. Jo, zase. Tentokrát taková červeno-fialová. No uvidíme, jak to dopadne. Už jsem to potřebovala, protože jsem tam měla hrozně hnědý odrosty. Jak už jsem řekla - uvidíme, jak to dopadne. Pak sem dám fotku pro srovnání před a po, ale to až v týdnu, ne o víkendu, ten mám plně nabitej.

Jinak zase "chcípám", jela jsem dneska do a z N-Yoj na kole, tak jsem zase něco lapla, chrchlu jak o život. Mamka mi říkala, že v noci hrozně kašlu. Ale já o tom vůbec nevím! :DD

vzpomínka na Kerinku

vzpomínka na Ferdu


21.3. /*Smile day.

21. března 2012 v 18:57 | Májuš |  • Deníček

Čauky. Všimli jste si oslovení? Ano, mám dobrou náladu. A nevím, čím to je. A nevadí mi, že to nevím. Prostě mám dobrou náladu, lalala. Teďka mám plný bříško krupicovou kaší, s bráchou koukáme na Ulici a Kubík nám tu chrupká. Jsem mu předevčírem koupila novou hračku - pískačí míček a dneska už to má rozbitý.. :((

Dneska byla většina třídy na florbalu v R., takže pohodička. Celej den jsme hráli hry, hlavně Kufr, bylo nás celkem 13. Někteý hlášky neměly chybu, třeba "fretka" :D nebo "no, barva, kterou je M. posledlá" všeci poznali, že se jedná o zelenou :D. Prostě neklepší s nima. Akorát teda - někdo prostě neumí prohrávat, no.. :D

Po škole jsem byla doma, teď jsme na noťasu a za chvilu se půjdu osprchovat, umýt si hlavu a učit se. Možná si ještě dneska zacvičím, uvidím, jak se mi bude chtít.

Heh, tady celou dobu říkám bráchovi: "Smrdí ti prdééél" a on mi odpovídá: "Ty!" ... fakt logika. :D:*Sunny day. Finally!

18. března 2012 v 17:08 | Májuš |  • Deníček

Čaute. Tak konečně svítí sluníčko. U vás taky? U nás jo. A je to super, jen tak dál. Hihi, konečně fajn den.

Ráno mě vzbudil Kubík, kňučel mi o půl sedmý u postele. Pohladila jsem ho, pomazlila jsem se s ním, on odešel a já spala dál. Pak to pokračovalo okolo 8, zase odešel a já zase vytuhla. Takhle jsem "spala" až do 10. Byla jsem nehorázně unavená. Asi 3x jsem snídala, jelikož mě pořád honí žravá. Nevím proč, sere mě to.

Po obědě (mimochodem - brambory s žampiónem a kukuřicí - mňam!) jsem se vyvalila na chvlu do postele a po chvíli jsem šla ven. Šla jsem pomoct taťkovi. On dělal otýpky, já jsem umývala stůl a židle, abychom si měli kam sednout. Asi 2 hodinky jsme byli venku - mamka, taťka, Kubík a já, za chvilu za námi přišel brácha. Haha, nehorázně fajnové, zvlášť v takovým krásným počasí. Pořád jsem fotila Kubíka, číhal tam na slepice, žral kamínky a suchary. Je to zlatíčko.. :']

Hrátky s rovnátky, hihi.

16. března 2012 v 10:40 | Májuš |  • Deníček

Čaute. V pondělí jsem byla u ortodontisty a ten mi řekl, že už se mi horní zuby rovnají a že je čas na spodní rovnátka. Na konci dubna mi je budou nasazovat. Haha, budu vypadat jak blb. Vtipný. Ale jsem teda zvědavá. Spodních se celkem bojím, sama nevím proč..


Sicky. Again!

14. března 2012 v 18:24 | Májuš |  • Deníček

Čaute. Tak jsem zase nemocná. Jo no, ZASE. Nedávno sjem taky byla, ale to bylo spíš tak, že jsem jen pokašlávala. Ale teď už to je horší - nejspíš angína, příznaky tomu odpovídají. Zítra uvidím víc - nejdu do školy, jdu k doktorce a pak rychle domů pod peřinu. Hihi, jak já se těším. (ironie!)

Jinak dneska ve škole super jako vždy, s tou mojí ženuškou. Sice písemka z dějáku, ze které jsem měla nervy jak sviňa, ale nakonec to skočilo taháčkem a nejmilovanější sousedka mi radila. Pohodička. Jak jsme řekla - sice nervičky, ale pak to ze mě všechno spadlo a už zas bylo plno smíchu. Hihi, vždyť ono to s K. ani jinak nejde.

Dneska jsem měla jen 5 hodin, takže v 1 hezky domů a najíst se, páč ve škole jsme měli fazole. Jaká mňamka. (ironie!) Potom jsem se pomazlila s Kuboušem a ve 2 jsme jeli s taťkou do R. pro slepičky. Hihi, už je máme na zahradě v kurníku. Máme 3 čený. Jo černý, protože měly být bílý, ale oni je neměli. Takže jsou černý, no.. Ale to nevadí. Jmenují se: Pipi, Pepi a Papi. Pipi a Pepi jsou černý s hnědým krkem a Papi je ta naše pohřebačka (celá černá). Hihi, jakou já mám radost, jsou úžasný, jsem si je chovala a hladila, úplný zlatíčka. Haha, jsem jako děcko, mám radost ze slepiček.. :-D

A jak už jsem se zmiňovala na začátku, tak jsem nemocná. Nevím kde jsem to chytla, ale mám krk v plamenech a chraptím, snažím se co nejméně mluvit (jde to tězko).Happy B-Day, My blog!

12. března 2012 v 8:32 | Májuš |  • Blog

Ahojte. Takže dneska je 12.března, tedy přesně rok, co tady tenhle blog existuje. Jů, jsem ráda, že ho mám až doteď a že mi to vydrželo. Nehodlám s tím skončit, baví mě to. Za ten rok se tady toho hodně změnilo, vystřídalo se několik designů, hezkých i škaredých. Hodně mi to vzalo (třeba soukromí před děckama ze třídy), ale taky mi to hodně dalo.


Pa-pa-party last night.

11. března 2012 v 10:46 | Májuš |  • Deníček
Čaute. Včerejší večer probíhal celkem normálně. Koukala jsem na netu na scio testy a zkoušela jsem si něco udělat, ale některý mi přišlo moc těžký. Pak přišli bráchové s tím, že jsu na diskotéku do O. Začala jsem brblat, že mě nikdy nikam nevezmou, tak řekli, ať jdu s nima. Napsala jsem M., jestli se mnou půjde a šel.

Jeli jsme tam s M. autem, bylo to fajne. Haha, na takové diskotéce jsem ještě nikdy nebyla. To je úplně něco jinýho oproti našemu městu. Bylo tam plno známých lidí, úžasná hudba, prostě fajne. Dokonce jsem si zatancovala, haha! Celkem sranda.

Nešla jsem se tam střískat na káry, šla jsem se tam pobavit a zatancovat si. Sotva jsem přišla, brácha mi strčil do ruky Frisco, prej: "Na, to si nech!" "Tak dík, no.." :-D Fajnéé. Pak už jsem měla jen fantu, ale ani jedno pití jsem si neplatila, taky dobrý :-D

Domů jsme přijeli okolo 1, což je tak akorát. Nehorázně se mi tam líbilo, příště jdu zase, hihi!

Řetězák °17

10. března 2012 v 14:54 | Májuš |  • Já a něco o mně
 1. Jak se jmenuješ? --> neřeknu :)
 2. Přezdívka? --> Májuš, Mája
 3. Narozeniny? --> 12.října
 4. Odkud si? --> asi 30 km od Brna to je..
 5. Pohlaví? --> myslím si, že jsem ženského pohlaví.. :)
 6. Znamení podle zvěrokuhu? --> váha
 7. Znamení pro čínský horoskop? --> myslím že krysa
 8. Třída? --> 9.A
 9. Škola? --> nepovím ;)
 10. Barva vlasů? --> momentálně červená
 11. Délka vlasů? --> no, jsou celkem dost dlouhý
 12. Barva očí? --> modro-šedá
 13. Výška? --> jsem malá. (hodně malá)
 14. Brýle? --> teoreticky jo, prakticky ne-e
 15. Piercing? --> jojo
 16. Tetování? --> zatím ne-e
 17. Pravák nebo levák? --> pravačka
 18. Oblíbený předmět ve škole? --> matika, občas chemie (ale jen když mi jde)
 19. Neoblíbený předmět? --> děják, fyzika, občanka
 20. Děláš/dělal jsi nějaký sport? --> gymnastika, plavání, atletika, ale teď jen tancování
 21. Hudební nástroj? --> kytara ♥
 22. Oblíbená knížka? --> Vím, jak chutná vzduch; Já jsem hlad; ráda čtu o "osobním" životě lidí
 23. Oblíbená písnička? --> je jich dost, aktuální je od LEva - Už je to inak; Rihanna - You da one
 24. Oblíbené jídlo? --> těstoviny se zeleninou
 25. Oblíbené pití? --> čajík, nejradši Sága
 26. Oblíbená sladkost? --> gumová kokina a čokoláda
 27. Oblíbené zvíře? --> pes, kůň, téměř všechno chlupaté, co nemá víc než 4 nohy
 28. Máš doma nějaké zvíře? --> momentálně už jen 3 psy
 29. První diplom? --> ve školce - gymnastika
 30. První koncert/zábava? --> zábava po 15. narozeninách, koncert taky
 31. Oblíbený film/seriál? --> Odložené případy; Dr. House; Přátelé
 32. Oblíbená činnost? --> spaní, poslouchání hudby, hraní na kytaru, mazlení se psem
 33. Oblíbený pořad v TV? --> tak asi ty seriály..
 34. Oblíbená skupina? --> z českých UDG, jinak mám ráda Team, Elán, atd..
 35. Co posloucháš za žánr? --> rock, pop, r'n'b a kytarovky
 36. Oblíbené místo? --> u sebe v posteli nebo někde, kde jsem sama
 37. Oblíbená restaurace? --> asi jedna poblíž Kaufu
 38. Oblíbený obchod? --> podle toho, co zrovna chci nakoupit
 39. Oblíbená značka oblečení? --> neřeším.
 40. Oblíbený časopis? --> ráda čtu Enigmu
 41. Oblíbený den týdnu? --> asi čtvrtek
 42. Sms nebo volání? --> jak kdy, podle toho, co chci
 43. Operátor? --> mám Vodafone, jinej jsem nikdy neměla
 44. Mobil? --> mám LG GM360
Zdroj řetězáku: google.com

9.3. /*Oh, happy day ...

9. března 2012 v 18:35 | Májuš |  • Deníček

Čaute mládeži. Jak se máte? Po dlouhý době můžu říct, že se mám fajn. Opravdu se mám fajn. Problémy vždycky byly, jsu a budou - ale musime se naucit nedělat si z toho těžkou hlavu. Přesně tak. Teď problémy neřeším. Teď po nocích nebrečím. Ve škole nesmutním. Ne. Je mi fajn. Ve škole se směju, hlavně s K. Ty ostatní neřeším, většina pro mě už skončila. Bavím se s nima, ale nevěřím jim..

Dneska ve škole - no lochy zase jak nic. Nehorázná sranda. Tak jako když sedím s K. v lavici - to se ani jinak nedá, ona je úplně retardovaná. :-D Chemii jsem po dlouhý době celkem pochopila, jsem šťastná. Celou fyziku jsme kecaly (jako vždycky), takže pohodička. V ájině jsme psali slovíčka - naštvalo mě to. 2 debilní chyby a hned 2? hmm.. ://:(( Ale tak co už. V češtině supl, takže jen udělat pár cvičení a konec. No a tělák? Ten byl nejhorší. Měli jsme učitela, kterýho máme na fyziku. Nemám ho ráda, není mi sympatickej (neříkám, že je ŠPATNEJ), prostě ho nemám v lásce. A oni nám ho zrovna dají na supl na tělák - no super. Hrály jsme basket. Ale je pravda, že jsme si po delší době fakt zahrály..

Po obědě rychle domů a přivítat se s Kubíkem, pakoň můj malej. :-D Je to prostě zlatíčko, a nejenom na mazlení. Můžu mu říct cokoli. Můžu být smutná jak chci, ale když k němu příjdu, on mi olíže čumák, tak je mi zase hej a do zpěvu. Jak já ho miluju.. Jinak dneska nám odpadl trenál, takže jsem jela s našima do Kaufu nakupovat a potom doba s Kubčou na procházku, byl zas jak prase.. :-D

Před chvilkou tady bojoval s pamlskem - krokodýlem. Celkem sranda.. :-D

Nejde mi sem dát video, takže vám sem dám odkaz, pokud se budete chtít podívat.. :)

ODKAZ NA YOUTUBE


PS: 15. bude mít Kubík přesně půl roku. :)

Kusowka /*Pejsek.

6. března 2012 v 20:41 | Májuš |  → Kusowky
Zdroj: google.com