Únor 2012

Nový design..

29. února 2012 v 8:43 | Májuš |  • Blog
Čaute, tak tu je zase po delší době nový design. Není moc nový, spíš jen změněný obrázek nahoře a jiné pozadí stránky. Je takový obyčejný, nemám čas ani náladu na něco složitějšího. Jen to prostě chtělo oživit..


Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mně.

Nothing__

28. února 2012 v 19:50 | Májuš |  • Deníček
Nějak nemám nic, co bych k tomu dodala. Je mi hrozně, už dlouho mi tak nebylo. A nikdo neví proč. Neví to nikdo, jen já sama. A nikomu to neřeknu. Ale bolí to.. Hodně to bolí (viz. minulý článek). Nikdo mi nic neudělal, nikdo mi nic hnusnýho neřekl, jen prostě mi stačí když je vidím a chce se mi brečet. A co se snaží? Srovnávat se se mnou? Že je lepší než já? fajn. Jestli si to myslí, tak ať si to myslí. Nejsem dokonalá. Ale ona ví kde mám slabiny a taky toho pěkně využívá.
Děkuji ti, že mi dáváš sílu zvládat všechny ty podrazy. *-*

Slabosti.

28. února 2012 v 8:27 | Májuš |  • Deníček

Článek nemá žádnou pointu, je to pouze něco jako úvaha.


Dávat, či nedávat najevo svoje slabosti? Pokud ano, tak jak moc? ... Na tyhle otázky neexistuje správná odpověď, jelikož existuje milionšest lidí, tudíž milionšest názorů.

Každý máme nějaké slabosti, slabiny. Nějaká místa, kde nás někdo udeří (vědomě či nevědomě), a to právě bolí. Bolí to u srdíčka - hodně to bolí. Každý něco takovýho určitě zná.. A víte co? Nejhorší je, když vás na to místo bodne te, kdo o tom vůbec neví. A nebo ve chvíli, kdy nechcete. Nechcete aby to bolelo, ale ono to bolí, ať už jsme kdekoliv a cokoliv děláme. Musíte se potom přetvařovat, že vám nic není, že se nic neděje, že je všechno v pořádku. Ale není tomu tak. Zdaleka tomu tak není.

Ale myslete - budete radši kamarádovi přidělávat starosti s tím, co vás tak zabolelo, nebo prostě budete nadále předstírat smích? Co je výhodnější? Pro mě asi to druhé. Už to tak zažívám dlouho, skoro 2 roky a už mě to štve. Ale co nadělám? Nic. Nic nenadělám. Nechci, aby se mí přátelé trápili kvůli tomu, že se trápím. To mi příjde absolutně ujetý..

Ta moje slabina včera zabolela, a to docela dost. Dobře, nebylo to nejhorší. Ale když si na tu chvíli vzpomenu.. Mám slzy v očích.
International Love.

26. února 2012 v 19:05 | Májuš |  → Blbostičky ...

(Kuaaaaa! Nejde mi sem dát video) :((

Pitbull ft. Chris Brown → International Love
Můj názor: Starší písnička, ale až teď jsem se do ní zamilovala.

Text:
[Pitbull]
Went from Mr. Three-Oh-Five (Dade Country)
To Mr. Worldwide (all around the world)
And now - we're international, so international
International, so inaternational

[Pitbull]
You can't catch me boy (can't catch me boy)
I'm overseas at about a hundred G's for show
Don't test me boy (Don't test me boy)
Cause I rap with the best for 'sho'
Three-Oh-Five to death of me
Cremate my body let the ocean have what's left of me
But for now forget about that
Blow the whistle, baby you the referee

Dřív jsem bývala trochu namyšlená, ale teď už jsem bez chybičky.*

24. února 2012 v 20:09 | Májuš |  • Deníček

Čaute. Ten nadpis prosím neberte doslova. Nemyslím si o sobě, že jsem bez chybičky, i hovno má svoje mouchy. Čím víc nad tím tak přemýšlím, tak vlastně ani neznám nikoho, kdo by byl "perfektní" - tudíž bez chybičky. Jo, znám pár lidí, kteří jsou perfektní pro mě, ale nejsou bez chyby. A to je dobře. Protože kdyby nebyly chyby, byla by v životě nuda.

Nechala jsem si hlavou projít několik věcí:
1. těším se na střední. Fakt že jo! Jasný, na rozlučáku budu brečet že to krásný skončilo, ale pravda je jiná - já se tam mooooooc těším! Těším se, až poznám nový lidi, nový kamarády, nový svině, se kterýma se budeme navzájem pomlouvat.. Uaaaah, nemůžu se dočkat!
2. jednou bych chtěla být (aspoň chvíli) úplnou vegankou. Aspoň zkusit jaký to je, to by mě zajímalo. Vegetariánkou jsem už skoro rok (dobře, tak třičtvrtě roku). Tak proč nezkusit něco jinýho? Neříkám, že to chci hned. Jen, že NĚKDY bych to ráda zkusila..
3. existují 2 druhy přetvářek. Jako byste to nevěděli, no, haha. Ale tak víte jak.. Prostě existují lidé, kteří se přetvařují, protože chcou, protože ze sebe dělají něco, co nejsou. Dělají ze sebe něco víc, dělají ze sebe kamarády, ale přitom jsou to jen svině. Upřímně - tyhle lidi opravdu lituji.. ;)) A druhý typ přetvářek - přetvařují se proto, že nechcou dát najevo svoje city. Nechcou dát najevo, že je ta slova ranila, že jim to je líto, dělají ze sebe "šťastné lidi".
4. "Miluj a budeš milován." - neplatí! U někoho ano, u někoho ne. Ale ne vždy to platí. Kluci jsou svině, to jo. Ale holky větší. Říká se to. A já tomu věřím, mám už nějaké zkušenosti. Když máš někoho rád, ale on ti to neoplácí (teď NEMYSLÍM lásku mezi holkou a klukem), tak to zamrzí. Vždycky mě to rozbrečí. Říkám si: "Co jsem udělala špatně?" ale příjdu na to, že jsem nic neudělala špatně. Že prostě jen narážím občas na ty špatné lidi.


Basket a spaní? Harmonogram dne.

22. února 2012 v 20:26 | Májuš |  • Deníček

Čaute. Zrovna ležím na gauči a koukám na Cesty domů. Vedle mě spí pes, takže se na ten gauč vejdeme tak tak.

Dneska jsem byla na basketu. Já - vtip, že? Taky jsem si to myslela. Já, která ani neumí pravdila, ha ha. Ale stalo se a já tam musela jít, i když nerada. Šla jsem tam jen kvůli učitelce. Ze mě mají určitě někteří prdel, jak to moc prožívám ("no bóže, tak šla na basket, aby se neposrala.."), ale hodně mi na tom záleží. Správně bych neměla hrát vůbec žádný míčový hry kvůli ruce. Jéjda, já to prožívám.. Tak sorry, ale už bych konečně chtěla mít za ty 2 roky ruku v pořádku!

Na rehabce dneska taky žádná sláva. Ale cvičila jsem s tou fajn ženskou, celou dobu mi povídala svoje zážitky, takže parádička. :] Po rehabce jsem valila za mamkou do práce, potom hnedka domů. Doma jsem něco opravila, najedla se a lehla si a spala a spala a spala. Probudila jsem se okolo půl osmý, takže akorát po Ulici.

Asi se půjdu vysprchovat - po tom basketu mi není moc voňavě. Áááá, naše veličenstvo změnilo polohu na záda.. :)

Každý má nějaký vzor.

20. února 2012 v 21:02 | Májuš |  • Deníček

Každý z nás má určitě nějaký vzor, ať už Justina Biebra, Curta Cobaina, svou maminku nebo kamaráda. I já mám svůj vzor. Nebudu tady psát jméno mého vzoru, jelikož tohle čte dost lidí, kteří tu osobu znají a já nechci, aby o tom dotyčný věděl. Říkejme mu třeba X.

Ne vždy jsme si sedly, občas jsme se pohádaly. (ano, hádáte dobře, je to žena) Vždycky když s ní mluvím, tak cítím, že mi věří, dokážeme se bavit o čemkoli. Když něco řešíme, když se spolu smějeme, cítím prostě, že jí můžu říct cokoli a nezradí mě. Líbí se mi. Jak vzhledově, tak povahově. (ne, opravdu jsem heterosexuální) Líbí se mi její povaha. Je chytrá, mazaná, ale dokáže být i vyčůraná, dokáže se zasmát sama sobě - a to se mi na ní nejvíc líbí, protože to mnoho lidí neumí. Stejně naopak dokáže přiznat svoji chybu.

Nevím. Myslíte, že jí to mám říct? Když jí to řeknu, stejně se tím nic nezmění. Ale jen prostě chci, aby věděla, že si jí vážím..

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.

My love.

19. února 2012 v 16:04 | Májuš |  • Deníček
Citáty - John Lennon.

19. února 2012 v 8:54 | Májuš |  → Blbostičky ...

>> Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.
>> Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.
>> Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
>> Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.
>> Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti...
>> Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.
>> Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.
>> Jediný prostředek, jak život snést - považovat ho za krásný.
>> Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci.
>> Láska je odpověď.
>> Vy všichni potřebujete lásku.
>> Kdo není ve dvaceti letech komunistou ten nemá srdce, kdo je komunistou ve třiceti ten nemá rozum.
>> Největším vítězstvím je nepotřebovat žádné vítězství..
>> Tvůj hlas mě uklidňuje, ale slovům prostě nerozumím.
>> Život je to, co se děje, když se zabýváme jinými věcmi.
>> Protože je nebe modré, mám slzy v očích.
>> Life is what happens to you while you are busy making other things.
>> Nevěřte nikomu, komu je přes třicet.
>> Každý září jako měsíc, jako hvězdy, jako slunce. Každý září. Přidej se


A můj nejoblíbenější od něj:
Když mi bylo pět, maminka mi řekla,
že klíčem k životu je štěstí. Když jsem
přišel do školy, zeptali se mě, čím chci
být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný".
Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim
řekl, že oni nerozumí životu.


Ťutínek.

16. února 2012 v 17:15 | Májuš |  • Já a něco o mně

Prostě miláček. ♥

Šmoulík.

14. února 2012 v 21:28 | Májuš |  • Deníček

Čaute. Jak už jsem včera psala, dneska odpoledne se konal zápis do prvních tříd. My deváťáci pomáháme na takových "akcích" pořád, ale děláme to rádi. Letos byl zápis ve stylu Šmoulíků. Já jsem byla Koumák, i když jsem tak teda vůbec nevypadala. Spala jsem a dítě mě mělo vzbudit písničkou nebo básničkou. Myslím, že se mi o tom bude už i zdát a ze spaní budu mluvit: "Jééééje, to je mi to hezky spalo a teď mě někdo vzbudil krásnou písničkou. Děkuji ti, že jsi mě vzbudil. Za odměnu si zasloužíš razítko." Tohle opakovat 40x dokola - hrozně oříjemný, no..


slečna Vegetariánka.

14. února 2012 v 9:20 | Májuš |  • Já a něco o mně

Jo. Jsem vegetariánka. No a co? Má s tím někdo problém? Jeho věc.. Dělám si, co chci. Je pravda, že maso mi nikdy moc nechutnalo, spíš jsem to brala jako něco, co musím prostě sníst. Už skoro 8 měsíců jsem nesnědla ani kousek masa. A ani nechci. Nechybí mi to. Myslím, že to ty zvířata ve velkochovech nezaslouží, jak se s nimi nakládá.

Je fakt, že jsem dřív občas měla tendenci vzít si kolečko šunky v ledničce, ale časem mě to přešlo. Teď už když cítím maso, tak se mi pomalu navaluje a scvrkává žaludek. Myslím si, že kdybych si teďka dala steak, tak se pozdravím. Ty zvířata trpí. A trápíme je my - lidé.
Jsem laktoovovegetarián - tudíž nejím maso a ryby. Časem bych chtěla zkusit přejít na veganskou stravu, ale bude to těžké. Navíc na to určitě nebude vhodné prostředí - pokud se dostanu na střední kam chci, tak budu na intru a tam budu muset jíst, co je (samozřejmě kromě masa). Ale rozhodně bych to někdy chtěla alespoň vyzkoušet. To je moje přání.

  • "To, že jsem se stal vegetariánem, byla jedna z nejlepších věcí, kterou jsem v životě udělal." [Jan Burian]
  • "Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián." [Paul McCartney]

Bring me to life, please.

13. února 2012 v 18:57 | Májuš |  • Deníček

"Wake me up inside
Wake me up inside
Call my name and save me from the dark
Bid my blood to run
Before I come undone
Save me from the nothing I've become"


Myslím, že název článku vypovídá za vše. Mám blbou náladu. Nasrali mě ve škole. No a co? Nikoho to nezajímá. Já vím, vás taky ne, sorry.. Ale prostě to se nedá. Nikdo neví jak si žiju, co prožívám, co mě trápí, tak ať mě prosím nekritizuje. Díky.


Dneska po škole na RHB, dneska jsem dokonce i cvičila - ale je to čímdál horší, opravdu nevím čím to je, ale mrzí mě to. Co mrzí.. Sere mě to! Nevím co se to děje. Cokoliv dělám, je špatně a bolí to. Buďto fyzicky nebo psychicky. __ Po škole s prďochem u veterináře - pořád se škrábe za ouškama a nevím co s tím. Veterinář řekl, že má v oušku zánět, tak nám předepsal kapky do uší a rovnou i mastičku do očí, tak doufám, že to pomůže.

Zítra místo odpoledka zápis - děláme tam s děckama ze třídy Šmouly. Já budu Koumák, to bude sranda teda. Vůbec v tom oblečení nevypadám jak Šmoula, spíš jak blbec. Ale myslím si, že tam budou "horší" lamky.. ;))


Luv my hair.

12. února 2012 v 16:09 | Májuš |  • Já a něco o mně
Jsou dny, kdy si říkám, že mám hrozný vlasy, že chci takový a takový, takovou barvu, takovej střih, že si to budu takhle česat, blah blah blah, znáte to.. Ale ve skutečnosti svoje vlasy miluju. Je to jedna z mála věcí, který se mi na mě líbí. Vlasy a oči jsou moje přednosti. Opravdu moje vlasy nehorázně miluju :))

(Sorry za egoistický článek)